Sony Xperia Z5 lze nyní pořídit za cenu již od 10 370 Kč. Zobrazit nabídky >>

Sony oficiálně představilo novou Xperia XA Ultra

Sony již dříve jasně avizovalo, že v budoucnu hodlá zachovat pouze jedinou řadu Xperia X. Novinkou v řadě X je nová Xperia XA Ultra, která je nástupcem loňské modelu Xperie C5 Ultra. Do teď byla řada X tvořena modely Xperia X, X Performance a XA.

Pořiďte si Sony Xperia Z5 v jednom z českých obchodů za nejnižší ceny již od 10 370 Kč. Porovnat obchody.

Novinka nabídne 6″ displej s Full HD rozlišením. Půjde tedy o tzv. tabletofon, s rozměry 165,1 × 78,7 × 7,6 mm. Telefon disponuje velmi tenkými postranními rámečky. Nad displejem a pod ním, jsou sice trochu větší okraje, ale minimálně ten horní omlouvá větší čočka, která nabízí 16 MPx snímač pro selfie fotky. Kromě toho bude doplněný o diodový blesk a optickou stabilizaci. Zadní čoka dostala sice 21,5 Mpx, ale postrádá trochu paradoxně právě optickou stabilizaci.

Sony Xperia XA Ultra

Jako procesor je tu osazen MediaTek Helio P10, který doplňují 3 GB RAM. Vnitřní úložiště sice nabízí 16 GB, ale lze ho jednoduše rozšířit pomocí microSD karty. Akumulátor dostal kapacitu 2 700 mAh a Sony zaručuje až dva dny práce. Výrobce znovu sáhnul po nabíjení pomocí microUSB, namísto nového USB-C. Alespoň nechybí podpora pro Quick Change, která nabízí dobití telefonu během 10 minut až na 5,5 hodiny. V útrobách telefonu najdeme Android 6.0 Marshmallow, vedle kterého je i NFC a podpora pro LTE. Cena ani dostupnost oznámeny zatím nebyly.

Zaujal vás Sony Xperia Z5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 10 370 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Sony oficiálně představilo novou Xperia XA Ultra

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Sony prozradilo, které Xperie se mohou těšit na nový Android 7.0 Nougat -
Sony Mobile se podařilo vymanit ze ztráty a to i přes pokles tržeb -
Sony Mobile se zaměří hlavně na Evropu a východní Asii -
Sony do roku 2018 plánuje nabízet pouze jedinou řadu -
Odstartovaly předobjednávky Sony Xperia X -
Zaujal vás Sony Xperia Z5? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z českých obchodů za cenu od 10 370 Kč. Zobrazit nabídky >>